אטופיק דרמטיטיס ופריחה בעור: טיפים להתמודדות עם פריחה בעור כאשר יש אטופיק דרמטיטיס

October 23 2023spiderus_admin

אטופיק דרמטיטיס היא מחלת עור שמסיבה אי נעימות רבה לאדם הסובל ממנה. מעבר לעובדה שאדם הסובל מהמחלה המדוברת לא מפסיק לגרד, הרי שהעור שלו יהיה יבש ותיווצר פריחה ואדמומיות שיפגעו מאוד במראה שלו.

חשוב מאוד לדעת כי על אף שמדובר על מחלה שנפוצה יותר אצל ילדים, הרי שגם מבוגרים סובלים ממנה. אם אתם מוצאים את עצמכם תוהים לנוכח התפרצות המחלה אצלכם או אצל הילדים שלכם, כיצד מתמודדים עם הגרד ועם הפריחה, כדאי מאוד שתקראו את הדברים הבאים.

מה צריך לדעת על אטופיק דרמטיטיס?

אטופיק דרמטיטיס הוא השם הלועזי של דלקת עור אוטופית או בשמה האחר: אסטמה של העור. מדובר על דלקת עור כרונית אשר באה לידי ביטוי בגרד רציני ביותר בעור, ביובש ובפריחה. פריחה בעור וכן גרד, הם בהחלט תופעות לוואי מטרידות ביותר אשר עלולות להסב לאדם הסובל מהן עוגמת נפש רבה.

על אף שהתבצעו לא מעט מחקרים אודות המחלה המדוברת, הרי שעדיין אין תשובה חד משמעית לגבי הגורמים המדויקים למחלה. ישנם שיגידו כי מדובר על שילוב של נטייה גנטית בשילוב עם פגם כלשהו במערכת החיסונית, תגובה דלקתית של העור, חשיפה לאלרגנים שונים ועוד.

כיצד מתמודדים עם התסמינים של אטופיק דרמטיטיס?

חשוב מאוד להבין כי הגרד המאפיין את המחלה הוא קשה מאוד להתמודדות. קשה מאוד לשלוט על הגרד, אך יחד עם זאת, חשוב לשלוט עליו שכן הוא יכול ליצור פצעים, זיהומים ואף צלקות בשלב מאוחר יותר. על כן, כדאי מאוד לברר האם ישנם קרמים טיפוליים שונים שיכולים להקל על הגרד. מעבר לכך, גם הפריחה עצמה איננה נעימה והיא פוגעת במראה של האדם ועל כן, גם במקרה הזה חשוב לחפש את הפתרונות המתאימים.

על אף שישנם רופאי עור אשר ממליצים על טיפול בסטרואידים, חשוב לדעת כי הטיפול המדובר איננו מומלץ שכן הוא עלול להביא עימו לתופעות לוואי. יחד עם זאת, אם בכל זאת בוחרים בטיפול המדובר, כדאי מאוד שלא להשתמש בתרופות או בתכשירים המבוססי סטרואידים לאורך זמן רב שכן, הדבר עלול לגרום נזקים לעור.

כיום ניתן למצוא מגוון רחב של מוצרי טיפול טבעיים הן בגרד שנגרם כתוצאה מאטופיק דרמטיטיס והן בפריחה המופיעה על העור. חשוב מאוד לבחון את התכשירים והמוצרים השונים אשר מוצעים לטיפול המדובר ולבחור את המוצרים הטובים ביותר, שהוכחו כיעילים ואיכותיים.

טיפול נפשי

חשוב לדעת כי אחד הגורמים להתפרצות של אטופיק דרמטיטיס הוא סטרס. על כן, אם אתם נתונים בלחץ וסטרס ואתם יודעים כי הם אלה שגורמים לכם להתפרצויות של המחלה, זה הזמן לפנות לטיפול נפשי שיסייע לכם להתמודד עם הסטרס שאתם חווים בצורה הטובה ביותר. טיפול נפשי המתמקד במתח, חרדה ולחץ, יכול להיות יעיל ביותר להעלמת תסמיני אטופיק דרמטיטיס, דבר שללא ספק יקל עליכם.

Share: